Od roku 1946 firma Salvatori úzce spolupracuje s architekty, designéry a staviteli po celém světě, aby získala nejen praktickou podporu, ale zároveň i novou inspiraci pro práci s kamenem, která často vybočuje z tradičního způsobu myšlení.

Při práci pro klienty, mezi které můžeme počítat taková jména jako Armani, Berdorf Goodman, Louis Vuitton a Boston Consulting Group, jsme získali jistotu, že neposkytujeme pouze obyčejné produkty. S našimi partnery spolupracujeme od samého začátku projektu, diskutujeme s nimi kámen samotný, jeho vzhled, instalaci a péči o něj, čímž pokrýváme jak praktické, tak estetické aspekty.  

 

Naše inspirace

Lomy. Tam to všechno začíná. Naše ředitelství je obklopeno Apuánskými Alpami, které jsou domovem impozantních mramorových lomů. Již po celá staletí je z nich dolován mramor, jenž je pro svou výdrž a stálost považován za poklad mezi kameny. S takovýmto pozadím našeho denního života není divu, že se kámen vryl do naší DNA a obklopuje vše, na čem pracujeme.   

 

Naše výroba

Přirozeně vše začíná výběrem kvalitních surovin. Získáváme je po celém světě a ve skutečnosti jsme v několika případech stáli u nalezení nových typů kamene na těch nejodlehlejších a nejméně přístupných místech, které si lidská mysl jen dovede představit.  

Jsme rovněž průkopníky na poli dolování kamene, často navrhujeme a stavíme své vlastní stroje, abychom byli schopni vytvořit unikátní textury a povrchové úpravy. Tyto účelově vyrobené stroje stojí v naší toskánské dílně bok po boku s našimi nejmodernějšími počítačovými technologiemi, vodními paprsky pro přesné řezání a vakuovým vybavením.

A právě poslední jmenované vedlo k naší nejnovější inovaci: Lithoverde - z 99 % složen z recyklovaného kamene, kde zbylé 1 % tvoří přírodní pryskyřice. Nejen, že byl celosvětově oceněn za svůj příspěvek životnímu prostředí, ale je také všeobecně považován za krásný kámen.    

Sjednejte si schůzku
Po - Pá  9:00 - 18:00
  • Facebook
  • Instagram