Minule jsme hovořili o výběru mramoru z hlediska barevnosti. V dnešní blogu poradíme, na co myslet, když vybíráte formát obkladu. Velikost Vaší místnosti jistě hraje při výběru formátu jednu z klíčových rolí. Čím dalším můžete Vaši mramorovou koupelnu pozvednout na designovou? Ukážeme si též, co ještě dělá koupelnu více trendy.

 

Tip 1 – určete, kde všude mramor bude

První otázkou je, zda si přejete mít mramorový obklad na všech stěnách až do stropu. Nebo ho bude kombinovat s jiným materiálem jako je např.se stěrka? Pokud je Vaší volbou mramorový obklad jen v určité části koupelny a kombinujete ho se stěrkou, je dobré se ujistit, že stěrka je určité kvality a nebudete za čas s Vaší volbou nespokojení. S citem se dá krásně sladit typ mramorového obkladu s designovou tapetou navrženou do koupelnového prostředí. Jistě se vyplatí vidět materiály v reálu vedle sebe, nejen vybírat podle obrázku na webu. Přeci jen nová koupelna se dělá na dlouhá léta dopředu.

Tip 2 – dbejte na správný výběr povrchu

Jistě se Vám vybaví, že obklady se dělají v matném a lesklém provedení. I když milujete lesk, v žádném případě ho nedoporučujeme na podlahu. Výběrem matu předejdete úrazům ve Vaší koupelně. Možná jste netušili, že někteří výrobci nabízejí i tzv. polomat. Někdy se mu říká i sametové provedení. Tento povrch je opravdu více hedvábný, a ne tak studený jako klasické provedení v klasických provedeních. Pokud byste si rádi na něj sami sáhli, v našem showroomu Vám toto krásné provedení rádi ukážeme na velkoformátové mramorové dlaždici.

Tip 3 – ujasněte si, kolik spár v koupelně chcete mít

Líbí se Vám velkoformátové obklady, které mají minimum spár? Tento formát je v současnosti velkým trendem. Pokud zvolíte menší cenově dostupnější formát je třeba myslet na to, že žíla v mramoru Vám nebude plynule navazovat. Je nutné tedy předem hovořit a rozmyslet s panem obkladačem, jaký konkrétní kus se dá ke kterému.

Pokud chcete mít jako obrázek z instagramu, kde žíla krásně navazuje, firma Fondovalle nabízí v její kolekci mramoru i velkoformátové obklady, které k sobě perfektně padnou.

Co když velkoformátové obklady nejsou nic pro Vás, a přesto chcete mít krásnou mramorovou koupelnu? Pak je naším tipem se zamyslet nad konkrétními zónami Vaší koupelny a namíchat vícero formátů dohromady. V tomto případě je určitě žádoucí se poradit s odborníkem a aby Vám navazovaly krásně spáry rozličných velikostí obkladů. Odborník Vám pohlídá i správnou tloušťku obkladu tak, aby nevznikl problém při samotném obkládání. V nikách se bude krásně vyjímat mramorová mozaika.

Tip 4 – nechte vyniknout krásu mramoru díky dalším komponentům v koupelně

Líbí se Vám současný trend černých baterií? Proč k tomu nepřidat ještě ve stejné barvě i sanitu? Jen pozor, že překvapivě černá sanita pro Vás bude náročnější na údržbu. Černé baterie budou vypadat krásně se všemi typy mramorů, o kterých jsme minule hovořili. Bude dobře vypadat, pokud černý akcent protáhnete ještě do detailů v jiných částech Vašeho bytu, či domu. Celý obytný prostor bude působit uceleným designovým dojmem.

Černá barva nemusí být v koupelně vůbec dominantní. Jen může být žádaným designovým akcentem. Na trhu najdete i krásné designové vany, která mají jen kovový rám v černé barvě.

Nelíbí se Vám černá? Co takhle bílá? Ta je stále populárnější i u baterií. Na trhu naleznete i spoustu možností kombinace bílých baterií s chromem, či jiným kovem.

Současným trendem v designu baterií jsou pvd povrchy. Bez nadsázky lze říci, že koupí takovýchto baterií získáte nejen kvalitnější produkt, ale i luxusnější dojem z Vaší koupelny. V kombinaci s bateriemi od italského výrobce Treemme Vaše mramorová koupelna bude vypadat nejen nadčasově, ale i luxusně. Níže jen malá ukázka z mnoha těchto baterií. V našem studiu můžete s daným vzorkem přikládat k různým typům mramorových obkladů, až to pro Vás bude to „pravé ořechové“.

Tip 5 – vše dolaďte doplňky

Minule jsme hovořili i pocitovém zateplení pomocí dřeva. I když nechcete dát na Vaši zeď, či podlahu dekor dřeva, vždy můžete koupelnu zútulnit pomocí dřevěných doplňků. Dobře bude vypadat pokud vyberete barvu dřeva, kterou máte i jinde ve Vašem interiéru.

Vaší koupelna může mít i její „šperky“. Tím může být krásný artefakt ve formě skla, který Vaši koupelnu ještě více zútulní. Nebo byste raději dali na Váš mramorový obklad obraz? Vše můžete krásně sladit i s ručníky.

Krásné mramorové doplňky naleznete i u italských výrobců jako je italský výrobce designového dřevěného nábytku Casabath.

Stále hledáte inspiraci? Nevíte, jak třeba zkombinovat mramor i s jiným dekorem? Sjednejte si u nás nezávaznou schůzku a u dobré kávy se Vám bude rád věnovat náš designér, či architekt. Pomůžeme Vám i s vizualizací pro Vaši lepší představivost a následně pro Vás vypracujeme i spárořez pro správné položení obkladů a dlažby. Přeci jen za obklady a dlažbu dáte nemalé finance a nebylo by žádoucí si to nechat zkazit špatným položením. Mramor je též často oblíbený pro použití v kuchyních. O tom bude náš příští blog.