Jméno Dornbracht je od roku 1950 synonymem nejvyšší řemeslné kvality, progresivní produkce a inovativního designu v oblasti vodovodních armatur a koupelnového příslušenství.
Rodinná firma Aloys F. Dornbracht GmbH & Co. KG působí svými mnohokrát mezinárodně oceněnými produkty ve svém oboru jako hnací motor rozvoje technologií a designu po celém světě. Úspěch společnosti tkví v principu platném již více než
60 let, podle něhož je třeba změny chápat ne jako nutnost, nýbrž jako šanci.
Nejen ve svém oboru je tato mezinárodně činná společnost s hlavním sídlem v Iserlohnu považována za vysoce inovativní, neboť flexibilně reaguje na změny a pokrok ve výrobě i módních trendech.

Aloys F. Dornbracht a jeho syn Helmut začali firmu budovat po večerech vždy po návratu ze zaměstnání ve staré budově v Iserlohnu. Tam vymysleli svůj první patent - zcela novou armaturu s výsuvným výtokem. Za několik let již vyráběli 40 000 kusů měsíčně.
Díky citu pro budoucí společenský a kulturní vývoj následoval po vynálezu výsuvného výtoku bezpočet inovativních produktů.
Když se v padesátých letech stala standardem samostatná koupelna, rozšířil Dornbracht výrobu, aby uspokojil rostoucí poptávku.
V šedesátých a sedmdesátých letech přišly nové technologie, např. sprcha s termostatem a páková baterie a také nové produktové řady jako toaletní zrcadlové skříňky, police, světla...
V roce 1969 učinil Helmut Dornbracht s luxusní armaturou edice 2000 rozhodující krok, kterým se společnost na dlouhou dobu odlišila od konkurence. Ta se Dornbrachtu zprvu vysmívala, zákazníci však reagovali jinak. Probudila se jejich vnímavost pro design a Dornbracht tím položil základ zcela novému segmentu na trhu. Nebylo to naposledy, kdy se nějaká novinka od Dornbrachtu postarala o pozdvižení.

I dnes jsou podnikavý duch, odvaha riskovat a ochota přivítat změny tím, co činí tento rodinný podnik tak úspěšným.
Andreas a Matthias Dornbrachtovi, vnuci zakladatele firmy Aloyse, dnes stojí v čele společnosti, která se během šedesáti let stala v oboru celosvětovou jedničkou a významnou měrou ovlivnila kulturu, design, architekturu a technologickou vyspělost vybavení koupelen.

Sjednejte si schůzku
Po - Pá  9:00 - 18:00
  • Facebook
  • Instagram