Jednoduše řečeno unikát, který je výsledkem perfektní kombinace antické keramické tradice a současného designu. Vše vzešlo z touhy po obnovení antické pece pro práci na sedimentárních jílech nasbíraných v jámě etruského původu.

Blízký vztah mezi našimi designéry a mistry řemeslníky nám umožňuje obnovit antické techniky výroby a tajné recepty na směsi či glazury, díky čemuž můžeme realizovat unikátní inovativní produkty vysoké kvality ve velmi moderním provedení.   

 

COTTO ETRUSCO dosáhlo 100% ekologického a ekologicky udržitelného výrobního procesu. Přírodní jíly jsou ručně lisovány, proces prvního vypékání je prováděn pouze v tradičních pecích za použití dřeva z eticky spravovaných lesů, zatímco proces druhého vypékání je prováděn v elektrických pecích fungujících pouze na solární energii. Veškeré glazury a barvy jsou vytvořeny z přírodních oxidů.

 

COTTO ETRUSCO se zrodilo z italské tradice ručně vyráběných produktů: podlah, stěn a speciálních kousků pro významné budovy, kostely, zámky či obnovu středověkých vesnic pod dohledem superintendenta pro italské výtvarné umění nebo pro rekonstrukci luxusních usedlostí se současným designem. Myšlenkami společnosti jsou inovace a tradice, experimenty a nekončící výzkum unikátních povrchů a designů pro interiéry klasických i moderních domů či veřejných budov jako jsou hotely, restaurace, butiky, náměstí a vzhledné exteriéry.

Zárukou kvality každého našeho projektu jsou exkluzivní materiály.   

Sjednejte si schůzku
Po - Pá  9:00 - 18:00
  • Facebook
  • Instagram