Přemýšlíte nad typem zrcadla do Vaší koupelny? Na trhu je nepřeberné množství možností. Jelikož se jedná o jednu z důležitých věcí v naší koupelně, kterou denně používáme, pojďme se krátce podívat, co je dobré při našem výběru zohlednit.

 

Tip 1 – zrcadlo dle stylu Vaší koupelny

Současným trendem jsou tmavé koupelny. Jaké zrcadlo by se hodilo k tmavým obkladům? Hezky vypadá podpořit tmavou náladu i podobně barevným zrcadlem. Italský výrobce Falper má ve svém sortimentu právě takové zrcadlo s kouřově šedivým sklem. Pokud naopak chcete, aby Vás koupelna při vstupu do ní nabíjela pozitivní veselou náladou, proč nezvolit barevnou skříňku a k ní i zrcadlo ve stejném veselém odstínu?

Tip 2 – vyberte ten správný tvar

Připadá Vám Klasický obdélníkový tvar moc nudný? U firmy EX.t naleznete i takové zrcadlo, které má boční strany naklápěcí. Obdélníkový tvar v jejich podání působí designově. Dlouhé zrcadlo Vám navíc Vaši koupelnu ještě více prosvětlí a opticky zvětší.

Velice populární je kulatý tvar zrcadla. Tento tvar Vaši koupelnu zútulní, jelikož nemá rovné ostré hrany. Velice dobře budou vypadat 2 kulatá zrcadla vedle sebe, pokud máte ve Vaší koupelně místo na 2 umyvadla.

Méně obvyklý je tvar oválný. Bude se vyjímat v kombinaci s oválným umyvadlem na desku, jak vidíte níže.

Někteří výrobci jako Devon and Devon a EX.t nabízí sladění tvaru zrcadla dle koupelnového nábytku v dané sérii. Vaše koupelna bude sladěná do posledního detailu.

Tip 3 – mix různých zrcadel pro originální design 

Nebojíte se experimentovat a hledáte zrcadlo, která zaujme „na první dobrou“? Co takhle namíchat několik rozdílných tvarů? Dejte více zrcadel k sobě a Vaše zrcadla mohou být hlavní hvězdou Vaší koupelny.

Tip 4 – odkládací plocha pro lepší funkčnost Vaší koupelny

Ne každý má velkou koupelnu. Nebo jste třeba příznivcem minimalismu. I když preferujete mít v koupelně jen kartáček na zuby, může být pro Vás chytrým řešením zrcadlo s odkládací plochou.

Tip 5 – s integrovaným malým zrcátkem pro perfektní make-up

Praktickým řešení pro dámy je i integrované malé zrcátko pro nanášení make-upu. Na trhu je řada designových zrcadel i v kovovém, či jinak barevném rámu.

Více tipů v druhé části.